ARS Portselan
Käsitsi maalitud portselan

Teadmiseks

Aegade muutudes on muutunud mõndagi ka portselani maalimises. Kuigi klassikalise portselanimaalimise põhitõed on endiselt jõus, on kasutusel palju uut tüüpi värve ja tehnikaid. Jõudu- ja vajadustmööda töötame nendega ka meie. Eelkõige on käigus vanad head pulbervärvid, nende kõrval on aga kasutusel ka sillerdava pinnaga nn. lüstrid, samuti kuld ja hõbe. Pulbervärvidega maalitud esemete eeliseks on nende suhteline nõudepesumasinakindlus, samuti võimalus kasutada neid mikrolaineahjus. Masinpesu puhul on parim vedela pesuvahendi kasutamine.   Üldiselt siiski soovitame käsitsi maalitud nõusid ka käsitsi pesta – nii tagame neile  võimalikult pika eluea. 

Meie kavandite ja kujundusvariantide loetelu on küllaltki pikk, ometi tuleb ette, et Te ei leia pakutava hulgast just endale sobivat või vajab mõni olemasolev komplekt täiendust. Sellisel juhul võib julgesti meie poole pöörduda, koos leiame kindlasti hea lahenduse. Võimalik on olemasolevate kavandite kohandamine Teile enam meeldivatele vormidele või tellida ka täiesti uus kujundus. Eritellimusena valmivad tihti näiteks firmakingituseks või mõneks tähtpäevaks maalitud esemed.

Pakume võimalust olemasolevatele nõudele kirjutada nime või teksti. Sel puhul tuleb enamasti arvestada mõnepäevase ooteajaga. Kirjutame reeglina enda poolt  maalitud nõudele, sest mujalt ostetud esemed ei pruugi meie põletusahju kuumust (820 kraadi) välja kannatada.

Kui aga tekib muid meie erialaga seotud küsimusi või soove, oleme alati valmis Teile nõu ja jõuga appi tulema.

Loodame meeldivaid kohtumisi ja koostööd!

ARS Portselani meistrid.