Ajalugu
Püüdlused portselani toota ja kaunistada ulatuvad Eestis juba mitme sajandi taha, kui1782 – 1800 tegutses Põltsamaa portselanimanufaktuur. Siiski esimene ettevõte, milles portselanimaalga tõsiselt ja tööstuslikult tegelema hakati, oli Nikolai Langebrauni poolt 1928 asutatud Portselanimaalimise Töökoda. Eestis portselani ei toodetud ega toodeta praegugi, seetõttu toodi vajaminevad toorikud mujalt Euroopast sisse ja nii on see ka tänapäeval.
Kuigi sõja puhkedes oli Langebraun ise sunnitud Eestist lahkuma ja portselanitööstus 1940. a. natsionaliseeriti, leidsid tol perioodil talletatud oskused ja traditsioonid rakendust just sellest ettevõttest välja kasvanud Eesti Kunstitoodete Kombinaadis, mille nimi pisut hiljem täienes sõnaga „ARS“ – ladina keeli „kunst“. ARS-is jätkasid tööd ka Langebrauni juures alustanud meistrid ja praegustestki maalijatest osal on omakorda olnud võimalus õppida ametit Langebrauni-aegsete meistrite käe all.
Taasiseseisvumise järel jagunesid mitmed ARS-i käsitööharud iseseisvateks ettevõteteks ja nii sai ka portselanimaali ateljeest omaette firma, mis alates 1997. aastast kannab nime ARS Portselan.
Portselanimaali puhul tundub kehtivat reegel, et kui inimene sellele juba sõrme on andnud, jääb ta alaga seotuks väga pikkadeks aastateks. Ilmselt saab selle töö juures otsustavaks inimlik puudutus ja unikaalsus, sest kaht täiesti ühesugust eset meie toodangust ei leia. Kui tegija oma tööd oskab ja armastab, teeb tulemus ehk teistelegi rõõmu, sestap jätkame usus, et Eesti portselanimaalimise kunst ja traditsioonid on edasikandmist väärt.